Muzeális dokumentumok USMARC szabvány szerinti leírása nem könnyű dolog. Különösen, ha a könyvtárak igyekeznek minél teljesebb formában, minél részletesebben leírni a dokumentumokat. Gondolok itt elsősorban a kötésleírásokra, possessori bejegyzésekre, provenienciára stb. A Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskolán működő Corvina szerveren hét egyházi könyvtár katalógusa kapott helyet. Szinte mindegyik könyvtár épít katalógust a muzeális dokumentumokról. Ezeknek a korábban Orbis rendszerben készült katalógusoknak a konverziójához és a későbbi feldolgozásokhoz készítette el Baranya Péter könyvtáros az innen letölthető ajánlást. A szabályzat alapja és mintája a Szegedi Egyetem Központi Könyvtárában készült ajánlás a régi könyvek USMARC szabványú leírására. Alább egyéb hazai USMARC szabványú ajánlás linkjét is közzé teszem.