Partiumi diákok a Veszprémi Érseki Könyvtárban

By vekonyvtar | április 26, 2016

Intézményünk 2016. április 20-án a Jósika Miklós Elméleti Líceum csoportját fogadta a Határtalanul! program keretein belül. Az erdélyi diákok megtekintették  kamara-kiállításunkat és a püspöki palota barokk műemlékkönyvtárát. Az egész délelőttöt felölelő tanulmányi kirándulás a munkatársaink által vezetett várostörténeti sétával folytatódott, és a Szent Mihály-székesegyház megtekintésével zárult. Reméljük szerény eszközeinkkel a továbbiakban is támogathatjuk az anyaországtól elszakadt határon túli magyarságot identitásának megőrzésében.

Szakmai hitvallásunk egyik alappillére, hogy a szekularizált világban a kultúrának van a legnagyobb nemzetmegtartó ereje. A jövőben is kötelességünknek érezzük, hogy az ilyen értékes kezdeményezéseket felkaroljuk és  – lehetőségeinkhez mérten – tevékenyen részt vállaljunk a megvalósítás folyamatában.

Topics: Híreink | Partiumi diákok a Veszprémi Érseki Könyvtárban bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva