Küldetésnyilatkozat

By vekonyvtar | január 26, 2016

A Veszprémi Érseki Könyvtár a Veszprémi Főegyházmegye központi könyvtára. Mint egyházi nyilvános szakkönyvtár, célja a keresztény kultúra értékeinek megőrzése, közkinccsé tétele és terjesztése. Kiemelt célja a Veszprémi Főegyházmegye és intézményei életéről és történetéről szóló dokumentumok gyűjtése és kutatásuk elősegítése. Ennek érdekében őrzi és gondozza a Veszprémi Püspöki Könyvtár, a Veszprémi Káptalani Könyvtár és a Papnevelő Intézet Könyvtára muzeális könyvállományát. Gyűjti és őrzi a teológia valamennyi ágához, valamint a történelem és segédtudományaihoz tartozó szakkönyveket. Beszerzi az egyházjog és az egyházművészet témakörében megjelent munkákat. Muzeális könyvanyagának egy része a Szaléziánum Érsekségi Turisztikai Központban, állandó kiállítás keretében tekinthető meg. Állományával rendszeresen támogatja a Boldog Gizella Főegyházmegyei Gyűjtemény és a Szaléziánum Érsekségi Turisztikai Központ kiállításait és időszakos tárlatait. Az állományába tartozó ősnyomtatványokat, antikvákat, régi magyar nyomtatványokat, kéziratokat és az unikálisnak számító helytörténeti ritkaságokat lehetőségeihez mérten restauráltatja. Gondozza az egyházmegyei papság hagyatékainak könyvanyagát és a gazdátlanul maradt plébániai könyvtárak köteteit. A könyvtár állományát feltárja, a kutatók és érdeklődők számára a kutathatóságot biztosítja.

Topics: Küldetésnyilatkozat | Küldetésnyilatkozat bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva