Cavallieri, G. B.: Antiquarum statuarum urbis Romae primus et secundus

By admin | október 7, 2009

antiquarum_statuarum_cimlap Giovanni Battista Cavallieri : Antiquarum statuarum urbis Romae primus et secundus című metszetgyűjteménye Rómában jelent meg 1585-ben.

A gyönyörű metszetekből álló kötet a reneszánsz világ kedvelt témájának, az antik Róma művészetének, azon belül is a szobrászat bemutatására vállalkozik. A négy másik hasonló metszetgyűjteménnyel egy kötetbe kötött művet Koller Ignác veszprémi püspök vásárolta és hozta Veszprémbe.

A mű digitális változatát a Magyar Digitális Képkönyvtár gyűjteményében lapozhatják fel.  Kereshetik cím alapján, vagy a fenti képre kattintva közvetlenül a Veszprémi Érseki Könyvtár rekordjai között.

Ízelítőül szerepeljen itt a Laokon-csoport ábrázolása, melyet a 16. század elején találtak.

Laokon-csoport Cavallieri: Antiquarum statuarum urbis Romae c. könyvéből

Topics: Digitális könyvek | Cavallieri, G. B.: Antiquarum statuarum urbis Romae primus et secundus bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva